👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود پاورپوینت شناسائی گونه های علف های هرز

ارتباط با ما

... دانلود ...

فرمت فایل : پاورپوینت

قسمتی از محتوی پاورپوینت

تعداد اسلاید : 158 صفحه

بسم الله الر حمن الرحیم عنوان پروژه: شناسائی گونه های علف های هرز اموزشكده كشاورزی استاد ارجمند:اقای مهندس انصاریان گرداورندگان:علی حسن زاده _مهدی شبان حمید ارجمند_حسین زمانی زمستان 1385 بنام خداوند بخشنده مهربان پس از جستجوی فراوان وبا همكاری اساتید ارجمند ودستاندر كاران محترم اموزشكده كشاورزی نیشابور موفق شدیم گونه ها ئی از علف های هرز این اموزشكده را شناسا یی و با كمك از مطالب و تصاویر بر گرفته از اینترنت ‘ این پاور پینت علمی و تحقیقاتی را تهیه كنیم مقدمه علفهای هرز بعنوان جزء جدایی ناپذیر اكوسیستمهای زراعی و غیر زراعی و یكی از مهمترین عوامل كاهش دهنده محصولات كشاورزی به شمار می‌روند، به طوریكه مشكلات این گیاهان،میلیونها كشاورز و هزاران محقق را به خود مشغول داشته است.

به عقیده برخی از محققین، خسارت علفهای هرز به محصولات زراعی می تواند بین10 تا 100 درصد متغیر باشد و به طوری كه اگر این گیاهان بدرستی كنترل یا مدیریت نشوند، زیان آنها به تولیدات كشاورزی می تواند بیش از آفات وبیماریها باشد از 250000 گونه گیاهی شناخته شده حدود 250 گونه (1/0 درصد) آن علف هرز می باشند كه 76 گونه از آنها جزء مضرترین علفهای هرز دنیا به شمار می روند.

این 76 گونه به 30 خانواده گیاهی تعلق دارند كه حدود نیمی از آنها متعلق به دو خانواد ه گندمیان(Poaceae) و كاسنی(Asteraceae) میباشند.

مشکل علفهای هرز و کنترل آنها با آنکه در کشور ما سابقه طولانی دارد اما تا دهه های اخیر بعنوان فعالیتی جنبی به حساب می آمد.

شناخت بیشتر نقش علفهای هرز در کاهش تولید باعث آن گردیده كه در سالهای اخیر توجه به شناخت و کنترل این گیاهان بیشتر شود .

به طوری که امروزه تلاش تعدادی از کشاورزان ما درجهت کنترل علفهای هرز، مبتنی بر روشهای علمی است که در کشورهای پیشرفته رایج می باشد.

از طرف دیگر مشکلات زیست محیطی ناشی از کاربرد بی رویه علف کشها سبب شده که در رابطه با کنترل علفهای هرز قبل از هر چیز توجه ویژه ای به شناخت بیولوژی و اکولوژی این گیاهان معطوف شود.

برای دست یابی به یك نظر جامع در مورد مسئله علفهای هرز، شناخت دقیق فلور علفهای هرز ضروری است، در حقیقت ماهیت فلور علفهای هرز تا حد زیادی زمان و روش کنترل را تعیین می کند.

بنا بر این شناسایی و برآورد جمعیت علفهای هرز هر منطقه به عنوان یك نیاز اولیه برای اتخاذ روشی مؤثر در اجرای برنامه های کنترل مطرح است.

شناسایی فلور علفهای هرز یك منطقه علاوه بر نقشی که در مدیریت این گیاهان دارد، می تواند در زمینه استفاده های دارویی و مرتعی از این گیاهان نیز حائز اهمیت باشد.

فهرست بندی تاپیك علفهای هرز _______________________________________________ 1.

فهرست بندی تاپیك علفهای هرز 2.

دم روباهی باریك 3.

بو مادران 4.

خارشتر 5.

بیدگیاه(علف گندمی) 6.

یولاف وحشی (جو دوسر) 7.

سیرموك(سیروحشی) 8.

گون 9.

برموس آویخته(علف پشمكی) 10.

كیسه كشیش 11.

سلمه تره(سلمك) 12.

اویارسلام 13 .

گل گندم(شش بر تیغ( 14.

گنگر صحرایی(خارلته یا خ

👇محصولات تصادفی👇

دانلود چگونه مشکلات روانخوانی دانش آموز دیر آموزم را برطرف نمایم نمونه سوالات آزمون استخدامی اموزش و پرورش تفکیک رسته شغلی نقشه کشی عمومی گزارش کار شیمی تجزیه مواد غذایی مقاله بررسی انقلاب اسلامی ایران و اقدامات شاه و اطرافیان او دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفهوم اهمالکاری